Surowce chemiczne

Mleczan magnezu

Mleczan magnezu jest związkiem łatwo przyswajalnym przez organizm. Magnez jest podstawowym regulatorem cyklu komórkowego, m.in. warunkuje prawidłowe stężenie potasu w komórce. Odgrywa ważną rolę w procesie skurczu mięśni (także mięśnia sercowego), wpływa na pobudliwość nerwowo-mięśniową. Wraz z wapniem i fosforem uczestniczy w tworzeniu struktury kości. Stymuluje mechanizmy obronne organizmu, bierze udział w procesie krzepnięcia krwi, a także wywiera działanie uspokajające.

Mleczan cynku

Cynk ma wpływ na wszystkie podstawowe procesy życiowe. Bierze udział między innymi w mineralizacji kości, gojeniu się ran, wpływa na pracę układu odpornościowego, prawidłowe wydzielanie insuliny przez trzustkę oraz na stężenie witaminy A i cholesterolu. Ma swój udział w regulacji ciśnienia krwi i rytmu serca.

Polvitex® Z

Służy do otrzymywania zagęszczeń do farb drukarskich stosowanych w druku wałowym, filmowym i filmowo-rotacyjnym. Farby drukarskie przygotowane na zagęszczeniu z Polvitexem® Z charakteryzują się następującymi cechami:

  • dobrą stabilnością
  • dobrą egalizacją
  • czystością wydruku
  • dobrą wydajnością kolorystyczną
  • zachowaniem ostrości konturów druku

Zagęszczenie z Polvitexem® Z nie utrwala się w tkaninie podczas parowania i jest stosunkowo łatwo spierane po druku.


Fosforany wapnia, sodu, potasu i glinu

Stosowane są jako surowiec do produkcji chemicznych i farmaceutycznych.